Witam Was drodzy Czytelnicy.

Postanowiłem że co jakiś czas będę publikował historię ludzi, którzy swoim uporem i planowym działaniem spełnili swoje największe marzenia. Jako pierwszą postać przedstawie Wam Walta Disneya – wielkiego producenta filmów animowanych. Chyba każdy z nas zna jego bajki i chyba każda dziewczynka chciała być jak Śnieżka lub Kopciuszek – marzyła o księciu z bajki, a każdy chłopiec chciał być jak Herkules albo Aladyn. To jego bajki ukształtowały tak wielu z nas, uczyły że uczciwość popłaca i pokazały czym jest prawdziwa miłość.

Historia Disneya mogła by być scenariuszem do jednej z jego bajek. Walt był wysokim, przystojnym chłopakiem pochodzącym z wielodzietnej rodziny z Kansas City. Jest przykładem człowieka, który zaczynając od zera zbudował największe imperium filmowe w Hollywood. Gdy przyjechał do Los Angeles miał 19 lat, 40 dolarów w kieszeni i głowę pełną pomysłów. Chłopak dał się poznać jako utalentowany rysownik,  jeszcze za czasów kiedy mieszkał w swojej rodzinnej miejscowości. Bardzo często sprzedawał sąsiadom swoje rysunki – tak właśnie zarabiał swoje pierwsze pieniądze. Wszystko co osiągnął i czego się dorobił w tamtym okresie zawdzięcza tylko sobie. Rodzice ze względu na sytuacje materialną i ilość dzieci do wykarmienia nie mogli mu pomóc.

Walt był wizjonerem i perfekcjonistą, zawsze stawiał jakość filmów na pierwszym miejscu, zaś zyski grały drugoplanową rolę. Disney 16 października 1923 roku założył wytwórnie Disney Brothers Studio. Sławę zyskał za sprawą nakręconej kreskówki pt. Willie z parowca która premierę miała w 1928 roku i była jednocześnie pierwszym dźwiękowym filmem animowanym w Hollywood. Kolejne lata to kolejne filmy na koncie Disneya. Przez całą karierę rysownika Walt odniósł wiele porażek i rozczarowań, wiele osób go oszukało w tym nawet najbliżsi przyjaciele, a sama wytwórnia kilkakrotnie stawała na krawędzi bankructwa.

Walt nigdy się jednak nie poddał, choć był bardzo blisko, aby to zrobić podczas II wojny światowej, kiedy to wojna zabrała jego wszystkich rysowników. Jednak dzięki ciężkiej pracy i determinacji – przetrwał. Jak wspominają jego byli współpracownicy  Walt Disney był wielkim wizjonerem, dla którego nie istniało stwierdzenie, że coś nie jest możliwe. Wszystko co sobie wymarzył, to realizował poprzez skrupulatne planowanie, dokładne wyznaczanie celów i delegowanie ich swoim najbliższym współpracownikom.

Do końca życia pozostał dzieckiem, które podążało za swoimi marzeniami.

Podsumowując, Walt Disney był człowiekiem, który dzięki wytrwałości, ciężkiej pracy, planowaniu i wyznaczaniu celów, zaczynając od zera, stworzył imperium filmów animowanych.

Skoro jemu się udało to, czemu nie Tobie? Jak mawiał Walt Disney “Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”.

Marzenia pewnie już masz, więc teraz czas je zrealizować. Od dzisiaj zaczynamy wyznaczać sobie cele do Naszych marzeń. Musimy tylko być wytrwali w tym, co chcemy osiągnąć i skrupulatnie realizować wyznaczone cele tak jak robił to Walt.

P.S. Zapraszam do zapisania się do Newslettera, dzięki temu niedługo zyskasz dostęp do kilku specjalnych arkuszy, które poprawią Twoją produktywność.

-Paweł

(Visited 34 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
2 komentarze
  1. Ciekawa historia, której nie znałem. Dobry przykład, że talent trzeba szanować i umieć go wykorzystać. Chociaż wtedy też były inne czasy i teraz trudniej jest się wybić, ale kto nie próbuje i nie ryzykuje ten nie pije szampana.

    • Tak to prawda, dzisiaj świat pędzi kilkukrotnie szybciej niż prawie 100 lat temu. Może teraz trudniej jest się wybić, ale zauważ, mamy dostęp do takiej ilości informacji, że jak ktoś bardzo chce, to osiągnie sukces. Dzisiejsza technologia nam to umożliwia. Poza tym mamy też teoretycznie więcej czasu, ludzie żyją znacznie dłużej niż 100 lat temu.

Dodaj komentarz