Witam Was moi drodzy czytelnicy, jestem bardzo wdzięczny za to, że coraz więcej osób czyta mojego bloga. Dlatego też postanowiłem napisać artykuł na temat nawyku, jakim jest “Wdzięczność”. Każdy z nas ma coś, bez czego jego życie nie miałoby sensu, lecz nie każdy potrafi to dostrzec. Możecie mieć wszystko, co tylko chcecie, cudowną rodzinę, wspaniałych przyjaciół czy też milion dolarów na koncie, ale to nic nie znaczy, jeśli nie będziecie umieć tego docenić i być wdzięcznym za to, że to macie.

Bardzo dobrym nawykiem jest tworzenie listy wdzięczności. Może to być lista tygodniowa, gdy w niedziele siadasz z kartką papieru i zapisujesz wszystko, za co chcesz podziękować. Może też to być lista dzienna, kiedy to na koniec dnia bierzesz zeszyt i notujesz wszystko, co dzisiaj się wydarzyło, co dało Tobie powód do radości.

Sam codziennie rano poświęcam na to jakieś 3 minutki podczas rozciągania. Co prawda nie robię notatek, ale codziennie dziękuję za:
-Wspaniałą Żonę Klaudie
-Kochaną Córeczkę Lilianę
-Rodziców, którzy zawsze mi pomagają (Beatę i Andrzeja)
-Teściów, na których zawsze mogę liczyć (Beatę i Sławka)
-Rodzeństwo (Paulinę, Przemka i Kubę) i ich partnerów/rodziny (Justynę, Wiktorię, Damiana, Leona), że zawsze są, kiedy ich potrzebuję
-Przyjaciół (Maję, Klaudię, Anię, Krzysia, Michała, Jaceka), którzy zawsze mnie wspierają
-Moją jedyną i zarazem najulubieńszą chrząstnice Julie
-Życie w kraju bez wojny
-Zdrowie, dzięki któremu mogę w pełni cieszyć się życiem.

To moja codzienna lista, dodatkowo raz w tygodniu spisuję sobie to, za co jestem wdzięczny każdego dnia, plus to, co wydarzyło się w danym tygodniu, miesiącu, roku. Wszytko to co sprawiło, że moje życie stało się lepsze.

Człowiek nigdy nie będzie szczęśliwy, jeśli nie będzie umieć cieszyć się z tego, co posiada. Robiąc taką listę wdzięczności, uświadomimy sobie, jak wiele posiadamy, i jak bogaci jesteśmy, mimo że do miliona brakuje parę zer 🙂

Oto kilka sposobów na sporządzenie listy wdzięczności, która pomoże Wam docenić to, co macie, dzięki czemu łatwiej odnajdziecie szczęście 🙂

Sposób Łatwy:
-Raz w tygodniu napisz na kartce, za co jesteś wdzięczny
-Ustaw sobie powiadomienie “Bądź Wdzięczny” i gdy to zobaczysz, pomyśl o kilku osobach lub rzeczach, dzięki którym jesteś szczęśliwy

Sposób Trudny:
-Załóż zeszyt wdzięczności. Codziennie wieczorem usiądź i zapisz, za co chciałbyś podziękować, co przydarzyło się w ciągu dnia. Może to być miła wiadomość, od której osoby dawno nie widziałaś albo masaż u fizjoterapeuty.

Sposób Bardzo Trudny:
-Jeśli jesteś komuś wdzięczny za coś, po prostu napisz mu o tym albo zadzwoń i podziękuj.

Sposób Ekstremalnie Trudny:
-Chwal się swoją listą wdzięczności, niektórzy pomyślą, że to głupie, a inni zrozumieją jakie wspaniałe masz życie. Ktoś przeczyta, że dziękujesz za wspaniałą rodzinę, za dobrą pracę i za fajne mieszkanie, powie sobie, że Ty to masz super życie, a sam pewnie ma to samo, tylko tego nie docenia.

Warto więc zacząć doceniać też małe rzeczy. Czasami jak wieczorem zaczniesz robić listę tego, co Ciebie dobrego spotkało danego dnia, to zrozumiesz, że docenisz nawet to, że ktoś uśmiechnął się do Ciebie w autobusie podczas drogi do pracy lub na uczelnie. Kiedy nie zwracasz uwagi na małe rzeczy, duże też nie będą sprawiać Tobie przyjemności. Doskonałym tego przykładem są duże pieniądze. Jeśli teraz marzysz o milionie dolarów i nie cieszysz się z tego, że masz dobrą pracę, która przybliża cię to tego marzenia, to nawet jak zarobisz ten milion, to będziesz już myślał o kolejnym, a ten pierwszy nie da Tobie szczęścia.

Zadanie na dzisiaj. Zrób listę wdzięczności oraz dodaj komentarz, w którym napiszesz, co sprawiło, że jesteś szczęśliwy/szczęśliwa.

(Visited 72 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
error

Dodaj komentarz