Witam Was.

Dzisiaj krótka historia człowieka, który zapoczątkował coś takiego jak świadomy rozwój osobisty. To dzięki niemu w amerykańskiej kulturze mocno zakorzeniło się przekonanie, że każdy może odnieść sukces. Przedstawiam Wam postać Napoleona Hilla, dzięki któremu dzisiaj możemy używać określenia “American Dream”, czyli mówić o sytuacji, w której zaczynając od zera możemy sięgnąć szczytów.

Napoleon Hill urodził się w Stanach Zjednoczonych Ameryki 26 Października 1883 roku. Największym marzeniem Hilla było dostanie się do szkoły prawniczej i zostanie adwokatem, niestety nigdy mu się to nie udało. Pomimo porażki jakim była nieudana próba dostania się na studia prawnicze Napoleon został dziennikarzem.

Największą sławę zyskał dzięki prowadzeniu bardzo obszernego materiału z Andrew Carnegie, najbogatszym człowiekiem tamtych czasów. Cały wywiad trwał 3 dni. W trakcie rozmów Carnegie podzielił się swoimi osobistymi przemyśleniami na temat sukcesu. Był to jego pierwszy, a zarazem ostatni wywiad odnośnie do jego sposobów biznesowych, a udzielił go tylko dlatego, że Hill miał świetny pomysł na stworzenie uniwersalnej formuły sukcesu.

Stworzenie podstawy tej formuły zajęło Hillowi ponad 20 lat. W tym czasie spotykał się z najsłynniejszymi postaciami jego czasów i zapisywał, w jaki sposób odnosili sukces. Podczas tych wszystkich lat Napoleon nie zarobił nawet dolara na swojej pracy.

Po osiągnięciu sukcesu Andrew Carnegie mianował Hilla swoim doradcą i dopiero wtedy zaczął on zbierać pierwsze plony swojej ciężkiej i długiej pracy. W swoim życiu Napoleon był też doradcą Woodrowa Wilsona i Franklina Roosevelta.

Hill to pierwszy pisarz, który wymyślił uniwersalną formułę przynoszącą sukces. Spisał on wszystkie zasady sukcesu w kilku tomach książek. Co najważniejsze pisarz chciał, aby jego publikacje były dostępne dla wszystkich, niezależnie od statusu materialnego. Jego działa zostały sprzedane w milionach egzemplarzy i ich sława trwa do dzisiaj.

Dwa jego tytuły “Prawa Sukcesu” i Myśl i bogać się” są nadal aktualne i ludzie, którzy zaczynają przygodę z rozwojem osobistym na pewno trafią na tę właśnie publikacje.

To dzięki jego twórczości miliony ludzi na całym świecie zrozumieli, że życie trzeba wziąć w swoje ręce i że to my sami możemy osiągnąć sukces niezależnie od tego, skąd pochodzimy.

Jeśli uważacie, że coś jest świetnym pomysłem, ale tego nie robicie, bo realizacja zajmie mnóstwo czasu. To przeczytajcie jeszcze raz ten tekst i zobaczcie ze Napoleon Hill czekał 20 lat na swój sukces. Mimo tak długiego okresu nigdy nie zrezygnował ze swojego pomysłu.

(Visited 9 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Dodaj komentarz