Witam Was.

Dzisiaj o człowieku, który zrezygnował z bardzo dobrej pracy, aby rozwinąć swój biznes. Zaryzykował i stworzył najbardziej dochodową firmę XXI wieku. Przed państwem Jeff Bezos, który urodził się 12 stycznia 1964 roku w Albuquerque w Nowym Meksyku. Jest synem Jacklyn Gise Jorgensen która w dniu narodzin syna nie była jeszcze pełnoletnia oraz Teda Jorgensena. Co ciekawe rodzice pobrali się dopiero rok po porodzie. Ich małżeństwo nie trwało długo i kiedy Jeff skończył 4 lata jego ojcem został kubański imigrant Mike Bezos.

Wczesne lata dzieciństwa były dla Jeffa bardzo udane. Już wtedy wykazywał zainteresowanie mechaniką, zmienił garaż swoich rodziców w małe laboratorium i budował w nim urządzenia elektryczne, które można było spotkać naokoło domu. Miłość do komputerów nie minęła nawet po przeprowadzce do Miami. Ukończył tam szkole średnią i założył pierwszy biznes. Dream Institute, to nazwa jego pierwszej firmy, która zajmowała się organizacją obozów edukacyjnych.

Po szkole średniej Bezos skończył informatykę i elektrotechnikę na Uniwersytecie Princeton w 1986 roku. Po ukończeniu szkoły nie miał problemu ze znalezieniem pracy. Próbował swoich sił w kilku firmach z Wall Street, w tym Bankers Trust, Fitel oraz firmie inwestycyjnej D.E. Shaw.

To właśnie w tej ostatniej firmie poznał swoją żonę, Tuttle MacKenzie i został najmłodszym wiceprezesem firmy w 1990 roku. Z żoną wziął ślub w 1993 roku i miał z nią czworo dzieci — trzech synów i córkę adoptowaną z chin. Para wzięła rozwód w 2019 roku.

Bezos, mimo że zarabiał bardzo dobre pieniądze, postanowił zaryzykować swoją karierę i rzucił prace, aby zacząć rozwijać swój biznes w dopiero co raczkującego e-commerce, W 1994 roku przeniósł się do Seattle, gdzie otworzył księgarnię internetową. Biuro i magazyn nowej firmy mieściły się w jego garażu. Wraz z kilkoma pracownikami zaczął opracowywać nowatorskie oprogramowanie. Z czasem firma zaczęła się rozwijać i musiał poszerzyć przestrzeń użytkową firmy. Niestety ucierpiała na tym jego rodzina, ponieważ Jeff zajął 2 sypialnie.

W 1995 roku Bezos uruchomił Amazon.com, pierwszą nowatorską księgarnię internetową. Sukces firmy był błyskawiczny. Amazon w kilka miesięcy bez promowania sprzedawał książki do 45 krajów świata. Tylka w pierwszych dwóch miesiącach sprzedaż wynosiła 20 tysięcy dolarów tygodniowo. To zdecydowanie więcej niż mógł sobie wymarzyć Bezos.

Jeff jest przykładem osoby, która mimo dobrej pracy, zrezygnowała z niej, aby być panem swojego życia. Jak sam mówi: “Nie zakładałem Amazona, aby być najbogatszym człowiekiem na świecie, to przyszło z czasem. Założyłem go, aby samemu kierować własnym losem. Kiedy rzuciłem prace, byłem pełen obaw, jednak wierzyłem w swój pomysł i robiłem wszystko, aby osiągnąć sukces. Kiedy podejmiesz decyzje, to nie wycofuj się z niej przy pierwszych kłopotach. Najważniejsze jest pomysł, później wiara w jego powodzenia, a na koniec cierpliwość i wytrwałość w jego osiągnięciu.”

Jeśli chcecie coś w życiu osiągnąć, to warto czasami zaryzykować. Wiem, że dobrze płatna praca może Wam podcinać skrzydła. Może warto czasami zaryzykować i osiągnąć coś niezwykłego. Przykładów takich jak Jeff Bezos jest cała masa. Czasami warto zrezygnować z czegoś dobrego, aby sięgnąć coś jeszcze lepszego. Pamiętajcie, że jak podejmiecie decyzje, to musicie głęboko wierzyć w powodzenie Waszej idei, a z czasem stanie się ona Waszą rzeczywistością.

(Visited 24 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Dodaj komentarz