Witam Was.

Dawno mnie nie było, ale wracam do Was jeszcze bardziej zmotywowany. Awaria serwera i odzyskiwanie danych, które zatrzymały bloga na prawie miesiąc, mocno mnie wybiły z rytmu regularnego pisania. Dodatkowo mocno pochłonięty byłem innym projektem, który jest przeze mnie aktualnie realizowany. Pewnie niedługo będę mógł się nim pochwalić.

Koniec tych tłumaczeń i czas wracać do pracy.

Aktualnie na świecie mamy bardzo poważny problem. Wszyscy zapewne wiecie, że grozi nam epidemia nowego wirusa. Jedni traktują to bardzo poważnie, inni natomiast uważają, że to tylko chwilowa panika i za góra dwa miesiące będzie po wszystkim. Jaka jest prawda? Niestety nie wiem. Wiem, natomiast że zarażenie się nowym wirusem może skutkować nawet śmiercią. Dlatego przygotowałem dla Was e-booka o nowym koronawirusie.

Wystarczy zapisać się do newslettera, aby go otrzymać.

Dodatkowo poniżej zamieszczam listę kilku nawyków, które mogą pomóc Wam ograniczyć możliwości zarażenia się jakimkolwiek wirusem czy też innymi bakteriami.

Mycie rąk.

Po pierwsze mycie rąk. Tak, to właśnie higiena naszych dłoni w największym stopniu wpływa na to, czy się zarazimy, czy też nie.
-głównie przez fakt, że bakterie koronawirusa są rozsiewane po różnych powierzchniach, które później dotykamy.
-następnie statystycznie każdy z nas dotyka swoje usta średnio 20 razy na godzinę.
-rękawiczki nie starczą — zdejmując rękawiczki, często możemy przenieść bakterie z tworzywa na skórę.

Ważna jest odpowiednia technika mycia. Dlatego postanowiłem wykorzystać grafikę zamieszczoną przez Główny Inspektorat Sanitarny: www.gis.gov.pl

Noszenie Maseczek.

Drugim nawykiem jest noszenie maseczek. Co prawda zwykłe maseczki nie pomagają uniknąć zakażenia. Choć czasami mogą uratować Wam życie. Aby maski były maksymalnie skuteczne, muszą posiadać co najmniej filtr FFP2. Dodatkowo możemy zarazić się również przez oczy czy nos, dlatego ich zabezpieczenie jest również ważne w miejscach, w których przebywają chorzy.

Zwykłe maseczki, które możemy zakupić w aptece (obecnie są praktycznie niedostępne). Służą raczej do nierozsiewania bakterii. Takie właśnie maseczki powinny nosić osoby, które kaszlą. Dzięki temu w znacznym stopniu ograniczą możliwość zakażenia innych.

Jeśli nie możesz zdobyć maseczek, to zasłoń usta chustą, bądź innymi częściami garderoby.

Nawyku z maseczkami musimy się nauczyć nie tylko w obliczu epidemii, ale także zawsze, kiedy jesteśmy chorzy. Przez nasze nieodpowiednie zachowanie zarażamy innych i o ile na dla nas przeziębienie może być łagodne, to dla innych może skończyć się grypą i doprowadzić do różnych ciężkich powikłań.

Zostawanie w domu.

Kiedy jesteś chory, to zrób przysługę dla społeczeństwa i zostań w domu. Pamiętaj, że większość chorób jest przenoszona przez ludzi. Tak jak pisałem w poprzednim nawyku, to właśnie Twoje zlekceważenie problemu może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych innych ludzi w Twoim otoczeniu.

Możecie mi wierzyć na słowo, jak opuście kilka dni w pracy, to na pewno świat się nie zawali. Poza tym, jeśli odpowiednio o siebie zadbamy, to wrócimy szybciej do pełnej sprawności. Jak to mówią, leczone przeziębienie trwa tydzień, a nieleczone 7 dni, a tak na poważnie, to jeśli zostaniemy w domu, to prawdopodobnie unikniemy powikłań, które mogą powstać, jeśli do końca nie wyleczymy choroby.

Jeśli mamy zamiar zostać w domu po wizycie u lekarza, to warto pomyśleć, aby odpowiednio się zaopatrzyć i tutaj pojawia się kolejny nawyk.

Gotowy na wszystko.

Warto wypracować w sobie nawyk, aby zawsze być przygotowanym na wszystko. Warto mieć w domu mały zapas niepsującej się żywności, kilka dodatkowych litrów wody oraz środki czystości takie jak mydło.

Takie zapasy pomagają nam przetrwać domowe kwarantanny. Jeśli mamy odpowiedni zapas to nie musimy wychodzić na zewnątrz i ryzykować zdrowia innych.

Uważam, że każdy z nas powinien mieć w domu takie rzeczy jak:
-Woda minimum 20L – 2 litry wody dziennie podczas choroby to absolutne minimum
-3kg takich produktów jak ryż, makaron, kasza. Dzięki temu możemy śmiało przeżyć kilka dni bez wychodzenia.
-1kg mięsa i ryb. Minimum, które dostarczy Wam odpowiednią ilość białka.
-3kg mrożonych warzyw. Jeśli nie będziecie wychodzić, to o świeże warzywa będzie ciężko, dlatego warto mieć trochę mrożonek.
-Środki czystości. Warto mieć w domu zapasy mydła, ręczników papierowych, papieru toaletowego czy też środków do dezynfekcji
-Maseczki. Potrzebne, jeśli będziemy chcieli wyjść po zapasy.
-Zapasy leków.

Te nawyki nie gwarantują w 100%, że nie zarazicie się żadnym wirusem w tym nową chorobą COVID-19, ale w znaczącym stopniu mogą ograniczyć to ryzyko.

Jeśli chcecie otrzymać darmowego e-booka o nowym koronawirusie, to zapraszam do zapisania się do newslettera.

(Visited 127 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Dodaj komentarz