Witam Was.

Dzisiaj postanowiłem przygotować mały poradnik: „Jak się nie nudzić podczas kwarantanny?”. Decyzje o tego typu artykule została podyktowana faktem, że obecnie w kraju mamy narodową kwarantanne. Zaleca się, aby osoby, które mogą zostać w domu, to powinny w nim pozostać. Czy słusznie? Uważam, że tak, trochę potrwa, zanim będziemy dokładnie wiedzieli, z czym się mierzymy.

Większość ludzi w europie trochę bagatelizuje problem, a spowodowane jest to zapewne epidemią SARS, która oszczędziła nas kilkanaście lat temu. Zapewne mieszkańcy starego kontynentu liczyli, że i tym razem Koronawirus zostanie głównie w Azji. Niestety zachorowań jest coraz więcej i trzeba trochę przystopować szybkość zarażeń. Dlatego wprowadza się różnego rodzaju obostrzenia w tym kwarantanny domowe.

Problem takiej izolacji jest taki, że ludziom podczas przymusowego zostawania w domu zaczyna się nudzić, a to prowadzi do opuszczenia swojego miejsca zamieszkania, a co za tym idzie możliwości zakażenia siebie, bądź innych. Dlatego dzisiaj pisze tekst o tym, co robić, aby się nie nudzić.

Zapewne wiecie, że w moich tekstach staram się promować aktywne spędzanie czasu i unikanie technologi, ale uważam, że te przymusowe kwarantanny nie powstrzymają wirusa, a mają jedynie spowolnić jego rozpowszechnianie i dlatego w tym tekście będzie zawarte trochę pomysłów, które w normalnych czasach bym raczej odradzał.

Tytułem wstępu dodam jeszcze, dla tych którzy nie wiedzą, po co władzę ograniczają naszą wolność. Prawdopodobnie ten nowy wirus zostanie z nami jak grypa. Więc i tak pewnie większość z nas się nim zarazi. Natomiast chodzi teraz o to, aby do szpitali trafiali ludzie stopniowo, aby mieli szanse na ratunek. To wszystko będzie pewnie trwało do momentu, aż ktoś nie znajdzie lekarstwa na nowe zagrożenie.

Dlatego proszę Was, abyście zostali w domu.

Poniżej zamieszczam krótką listę rzeczy, które możecie robić w domu, aby się nie nudzić. Zacznę od tych rekomendowanych, a skończę na tych najmniej polecanych, ale zawsze lepszych niże chodzenie i rozsiewanie wirusa. Tobie może nic nie być, ale Twoim dziadkom już tak.

Lista pomysłów na kwarantanne:

1. Czytanie książek — Zapewne osoby, które czytają książki, znajdą w swojej bibliotece jakiś tytuł, którego jeszcze nie czytali, albo wrócą do książki, która im się bardzo podobała. Natomiast ci, którzy raczej unikają książek, znajdą w domu coś, co można przeczytać. Kto wie może po przymusowej izolacji, złożą pierwsze zamówienia w internetowych księgarniach.

Jeśli natomiast nie uda się Wam znaleźć żadnej ciekawej książki, to polecam czytanie w formie elektronicznej. Możecie kupić jakiegoś fajnego e-booka i już zacząć w ciekawy sposób spędzać czas.

Poniżej zamieszczam listę 3 ciekawych tytułów o rozwoju osobistym:
-Nawyk Nieodwlekania S.J. Scott
-Potęga Podświadomości Joseph Murphy
-Siła Nawyku Charles Duhigg.

2. Zacznij trenować — izolacja to idealny moment na rozpoczęcie przygody ze sportem. Sport jest dobry dla każdego. Zwłaszcza taki w domu. Na YouTube możecie znaleźć mnóstwo ćwiczeń, które możecie zrobić w salonie. Poniżej zamieszczam swoją listę. Pamiętajcie, że początki są najtrudniejsze, nawet jak zrobicie dzisiaj 5 pompek i 10 brzuszków to i tak więcej niż zrobiliście wczoraj. Każdego dnia będzie lepiej.

Lista ćwiczeń, które możecie robić w domu:
-Pompki
-Brzuszki
-Skłony
-Pajacyki
-Burnpress
-Przysiady.

To tylko kilka prostych przykładów, lista jest o wiele dłuższa. Więcej informacji możecie znaleźć w Google, wpisując frazę “Lista Ćwiczeń w Domu”

3. Porządki — Wiem, nie każdy je lubi, co niektórzy pewnie stwierdzą, że aż tak bardzo się im nie nudzi. Uważam natomiast, że jest to idealny czas na zrobienie rzeczy, na które codziennie nie mamy czasu. Możecie dla przykładu posprzątać w szafach, sprawdzić które ubrania na Was pasują, a które tylko zajmują miejsce. Możecie w tym miejscu też zająć się drobnymi naprawami w domu. Poprawić uchwyt od szafki, który rusza się już od Bożego Narodzenia.

4. Lista zaległych rzeczy — Usiądź sobie wygodnie, weź kartkę i długopis, a teraz zapisz wszystko to, co miałeś zrobić w ostatnim czasie, ale “nie miałeś czasu”. Następnie poszereguj według ważności i zacznij robić zaległe rzeczy.

Miałeś zamówić prezent na urodziny żony? – Zrób to!
Mąż prosił cię o przyszycie guzika w koszuli? – Zrób to!
Mieliście przygotować rodzinny album? – Zróbcie to!
Trzeba załatwić coś w urzędzie? – Zrób to! (Sprawy urzędowe możecie załatwić bez wychodzenia z domu. Niektórzy się śmieją, że obecnie panuje wirus cud. Nagle można załatwić jakąś sprawę, nie wychodząc z domu i to jeszcze w 5 minut).

5. Gry planszowe — Wiem, że należy ograniczyć maksymalnie kontakt, ale będąc w jednym gospodarstwie domowym, możecie pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i wspólnie zagrać w jakieś stare gry planszowe. Zapewne gdzieś znajdzie się jakaś talia kart albo ukryty w szafie eurobiznes. Jeśli natomiast nic nie uda się Wam znaleźć, to uwaga: Polecam aplikację na telefon do wspólnej gry. Taką przykładową aplikacją może być gra “Czółko” albo “Kalambury”.

6. Słuchanie audiobooków — Jeśli nie lubicie czytać, ale jednak chcielibyście się czegoś dowiedzieć, to polecam audiobooki. Możecie założyć słuchawki na uszy, słuchać ciekawej książki, a jednocześnie na przykład sprzątać w domu. Dwie pieczenie przy jednym ogniu. Kiedyś wolałem czytać książki, w sumie nadal wole, ponieważ lepiej się skupiam, ale ostatnio zacząłem więcej słuchać. Po pierwsze w trakcie, gdy robię drobne prace w domu, to słuchawkach leci tekst książki, dzięki temu oszczędzam czas. Po drugie audiobooka można słuchać zawsze, nawet w samochodzie.

7. Oglądanie telewizji — tak napisałem to. Sam również oglądam telewizje. Jeśli zacznie się Tobie nudzić w domu, to proszę cię, usiądź z dupą przed telewizorem i niech się pochłonie. W obecnych czasach wole, abyś stracił kilka godzin przed ekranem, niż masz się pałętać po ulicach.

Myślę, że powyższa lista w zupełności wystarczy. Wykonując wszystkie punkty, możesz sobie zapełnić czas na kilka kolejnych tygodni. Kto wie, ile potrwa to całe szaleństwo. Optymistycznie pewnie coś koło tygodnia, realnie do wynalezienia leku, może nawet kilkanaście miesięcy.

Na liście nie uwzględniłem pracy, ponieważ uważam, że będąc w pracy, raczej się nie nudzisz. Tam zawsze jest coś do zrobienia.

Pisząc ten tekst, również siedzę w domu i zaczynam się nudzić :).

 

 

(Visited 88 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Dodaj komentarz